Błąd
  • XML Parsing Error at 1:133. Error 9: Invalid character

Chiny podkupują kraje Unii Europejskiej - wskazują eksperci Heritage Foundation

Email Drukuj PDF

Wysoki Przedstawiciel do Spraw Zagranicznych i Bezpieczeństwa UE Catherine Ashton forsuje zniesienie embargo na sprzedaż broni, nałożone na Chiny w 1989 roku. Eksperci Heritage Foundation wskazują, że od 89? roku, kiedy to, po masakrze na Placu Tiananmen w Chinach, wprowadzono embargo, niewiele zmieniło się w polityce wewnętrznej tego państwa i nic nie sankcjonuje odejścia od blokady sprzedaży broni.

 

Ashton ma nadzieję, że ustępstwo na rzecz Pekinu będzie ,,dużym krokiem?? na drodze do zintensyfikowania relacji między Chinami, a Unią. Jej stanowisko wspierają Hiszpania i Francja. Specjaliści HF zastanawiają się, czy może mieć to związek z wielkimi pożyczkami, jakie udzieliło bogate w rezerwy walutowe Państwo Środka Madrytowi oraz Lizbonie. Podczas swej wizyty w Europie wicepremier Li zgodził się udzielić pożyczkę dla Hiszpanii w wysokości 6 miliardów euro. Podobną pożyczkę w wysokości 1 miliarda euro Chiny udzieliły Portugalii.

 

Przeciwko zniesieniu embargo, zdaniem przedstawicieli HF, powinien zdecydowanie wystąpić premier Wielkiej Brytanii David Cameron, korzystając ze wsparcia swoich sojuszników. Jako sprzymierzeńców Zjednoczonego Królestwa w tej sprawie HF wskazuje Polskę i Czechy.

 

Eksperci HF obawiają się, że zniesienie embargo doprowadzi do zakwestionowania transatlantyckich więzi między USA a Europą i przyczyni się do osłabienia możliwości projekcji siły przez Stany Zjednoczone w regionie Azji południowej.

 

Link: http://www.heritage.org/Research/Reports/2011/01/EUs-Arms-Embargo-on-China-David-Cameron-Must-Continue-to-Back-the-Ban

 

Wyszukiwarka

Najnowsze materiały

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości