Błąd
  • XML Parsing Error at 1:133. Error 9: Invalid character

Nowy START może nie wejść w życie - opinia ekspertów Heritage Foundation

Email Drukuj PDF

Eksperci Heritage Foundation wskazują na wyraźne różnice w obu interpretacjach załączonych odpowiednio do amerykańskich i rosyjskich dokumentów ratyfikacyjnych ws. nowego traktatu rozbrojeniowego.

 

Różnice pojawiają się w kwestii restrykcji w rozmieszczaniu infrastruktury obrony przeciwrakietowej oraz odnośnie konwencjonalnego uzbrojenia strategicznego (tzw. Prompt Global Strike będące w posiadaniu USA).

 

Według przedstawicieli HF, jeśli rosyjski załącznik do traktatu ratyfikacyjnego nie zostanie przyjęty przez Dumę, poprawki amerykańskie wejdą w życie i będą egzekwowane. Są to zabezpieczenia pozwalające Stanom na utrzymanie swobody w rozbudowie systemu antyrakietowego i zdolności obronnych ich sojuszników, także w Europie. Jeśli jednak rosyjska interpretacja wejdzie w życie, uniemożliwione zostanie wprowadzenie w życie instrumentalnych regulacji zapisanych w nowym STARCIE, co sprawi, że ów dokument straci faktyczną rację bytu.

 

Zatem od głosowania w rosyjskiej Dumie zależeć będzie powodzenie procesu rozbrojeniowego, będącego jednym z fundamentalnych celów obecnej administracji USA. Czy jednak interes Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników nie jest ważniejszy?

 

Link: http://www.heritage.org/Research/Reports/2011/01/New-START-Clarification-on-Russias-Proposed-Ratification-Law-Needed

 

Opracował Wojciech Jakóbik

 

 

Wyszukiwarka

Najnowsze materiały

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 273 gości