Błąd
  • XML Parsing Error at 1:133. Error 9: Invalid character

Heritage Foundation: Ciąć świadczenia a nie budżet modernizacyjny amerykańskiej armii

Email Drukuj PDF

Według Bakera Springa z Heritage Foundation narzucone przez Budget Control Act ograniczenia wydatków wymuszają na zbrojeniówce obcięcie budżetów na badania, rozwój i innowacyjność, a zwiększają wydatki na personel i zarządzanie siłami zbrojnymi.

Niepowodzenie rozmów o alternatywnym planie cięć w ramach Joint Select Commitee on Deficit Reduction znanego także jako super committee skutkuje tzw. sekwestracją budżetu wojskowego. Budżet modernizacyjny może zostać ,,wyciśnięty?? ? przekonuje Spring. HF rekomenduje rządowi w Waszyngtonie zmniejszenie cięć w zbrojeniówce i szukanie oszczędności w innych miejscach oraz namawia do powstrzymania wzrostu kosztów utrzymania personelu.

Ograniczenia wydatków na bezpieczeństwo narodowe i wydatki niejawne zostały nałożone na 10 lat. Ekspert HF uważa, że będą one wymuszały przenoszenie środków z sektorów innowacyjności na opłacanie świadczeń dla emerytów wojskowych i wojskową służbę zdrowia. Pomimo redukcji zatrudnienia w wojsku, według Departamentu Obrony koszta utrzymania personelu mają wzrosnąć z 148 miliardów dolarów obecnie do ponad 160-ciu w przyszłym roku. Przez malejącą ilość żołnierzy rosną koszta utrzymania budżetów rdzeniowych, ze względu na brak rąk do pracy.

Według wyliczeń Fundacji w ciągu najbliższych 5 lat wydatki na modernizację z 34 do 26 procent. Sięgnęłyby one połowy poziomu z 1985 roku. Zdaniem Springa to niedopuszczalne, ponieważ w takiej sytuacji USA nie byłyby w stanie realizować dłużej swoich celów militarnych na świecie.

Ekspert proponuje w zamian wycofanie się z cięć zbrojeniówki ustalonych w Budget Control Act i wprowadzić restrukturyzację programów zdrowotnych i emerytalnych dla żołnierzy. Zmniejszenie kosztów poprzez usprawnienie systemu w tych sektorach da zdaniem Amerykanina większe i bardziej uzasadnione oszczędności.

Link: http://www.heritage.org/research/reports/2011/12/an-unacceptable-squeeze-on-defense-modernization

 

Wyszukiwarka

Najnowsze materiały

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości