Błąd
  • XML Parsing Error at 1:133. Error 9: Invalid character

Chris Gardner (The Heritage Foundation): spełnienie rosyjskich żądań w sprawie tarczy byłoby szaleństwem

Email Drukuj PDF

Na łamach swojego bloga Chris Gardner z The Heritage Foundation zdecydowanie przeciwstawia się rosyjskim żądaniom udostępnienia parametrów tarczy antyrakietowej w Europie oraz sposobom sprawdzenia, czy system nie będzie zagrażał rosyjskim międzykontynentalnym rakietom balistycznym (ICBMs), jak również propozycji Nikołaja Korchunowa, rosyjskiego wysłannika przy NATO, utworzenia wspólnego, amerykańsko-rosyjskiego partnerstwa odpowiedzialnego za budowę systemów obrony przeciwrakietowej w Europie.

Zdaniem Gardnera dostosowanie się USA do podobnych żądań byłoby szaleństwem. Tym bardziej, iż Rosja od wielu lat sprzeciwia się i działa w opozycji do wielu celów polityki zagranicznej USA w odniesieniu do Iranu, m.in. poprzez pomaganie reżimowi w Teheranie w rozwijaniu systemów rakiet balistycznych, przeciwstawianie się jakimkolwiek sankcjom mającym przeciwdziałać irańskiemu programowi nuklearnemu, czy też rozważanie pomocy przy budowie drugiego reaktora jądrowego. W rezultacie, Gardner nie widzi żadnych powodów, dla których Rosjanie mieliby współtworzyć jakikolwiek system, który miałby chronić USA i ich sojuszników, zwłaszcza, że w takiej sytuacji istniałaby poważna obawa, że Rosjanie przekazaliby wykorzystaną przy budowie tarczy technologię państwom takim jak Iran i Korea Północna.

W rezultacie, biorąc pod uwagę wypowiedzi wysokich rangą irańskich urzędników o zniszczeniu Izraela i jego sojuszników, Gardner uważa, że USA powinny, bez względu na stanowisko Rosji, kontynuować prace nad wdrażaniem systemu obrony przeciwrakietowej. Albowiem odstępowanie od rozwijania zdolności obronnych na rzecz ulotnego polepszania stosunków z krajem, który nie dba o amerykańskie interesy, jest szaleństwem.

Źródło: http://blog.heritage.org/2012/07/20/russian-demands-are-still-not-a-reason-to-abandon-u-s-missile-defense/

 

Wyszukiwarka

Najnowsze materiały

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 358 gości