Błąd
  • XML Parsing Error at 1:133. Error 9: Invalid character

Douglas Murray (Henry Jackson Society): Europa jest na misji samobójczej

Email Drukuj PDF

Douglas Murray, wicedyrektor Henry Jackson Society, w felietonie pt. The EU is on a suicide mission. Do we want to be a part of it, opublikowanym na łamach portalu spectator.co.uk, ostro krytykuje dotychczasową politykę migracyjną państw Europy kontynentalnej. Jego zdaniem, w tym momencie jest już za późno na namysł, jak sprostać wyzwaniu związanym z napływem migrantów. Tylko dzięki kilku rozsądnym decyzjom brytyjskiego rządu oraz geografii Wielka Brytania nie stała się częścią tego problemu.

W opinii Murraya, tolerancja dla nielegalnej migracji w kierunku Starego Kontynentu ma już swoją kilkunastoletnią tradycję. Jednak w ostatnich dwunastu miesiącach mamy do czynienia z przyspieszeniem i zaostrzeniem tego procesu. Wytłumaczenia tego stanowiska zmieniały się, począwszy od słynnego zaproszenia kanclerz Merkel, po konieczność asymilacji w kontekście starzejących się społeczeństw. Publicysta zwraca uwagę, że oba argumenty nie zostały podważone mimo że bezrobocie wśród młodych w wielu regionach Europy sięga 50%.

Z kolei ze strony Komisji Europejskiej dochodzą głosy, że większość przybyłych w zeszłym roku emigrantów w ogóle nie powinno w Europie przebywać, to znaczy nie mogą ubiegać się o status uchodźcy. Także szwedzki minister spraw wewnętrznych, Anders Ygeman, stwierdził ostatnio, że około połowa ze 160 tysięcy przybyłych do kraju emigrantów będzie musiała zostać deportowana. Jak zorganizować ich odesłanie, pyta Murray, skoro w zeszłym roku udało się to w przypadku tylko 4 tysięcy osób? Czy Niemcy będą gotowi do deportacji ponad ? miliona ludzi? Oczywiście nie ? konstatuje autor.

Z tego też powodu wszystkie obecne działania urzędników europejskich wydają się spóźnione i nieskuteczne. Dlatego Murray kończy swój felieton znamiennymi słowami, skierowanymi do Brytyjczyków rozważających ideę Brexit: ?Naprawdę Europa jest na misji samobójczej. Wszystko, o czym musimy zdecydować, to czy chcemy być tego częścią?.

Źródło: http://www.spectator.co.uk/2016/03/europes-folly-has-made-it-a-civilisation-under-siege/

 

Wyszukiwarka

Najnowsze materiały

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości