AktualnościKonserwatyści (?) u władzy. Przypadek czeski
Konserwatyści (?) u władzy. Przypadek czeski
Dyskusja (22 grudnia 2025 r.) o rządach ODS w Czechach – pod jakimi hasłami doszedł do władzy, jak wyglądały jego rządy, jak w tych rządach wyrażały się idee konserwatywne zderzone z realiami rządzenia, zarówno w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej, co przesądziło o przegranej ODS w wyborach w 2025 r. i utracie władzy.
Spotkanie wpisujące się w prace analityczne i popularyzatorskie Ośrodka Myśli Politycznej poświęcone czeskiej polityce i tradycji politycznej oraz stosunkom polsko-czeskim. Zapraszamy również na stronę forum-pl-cz.com.
Wystąpili:
– dr Maciej Ruczaj (Centrum Stosunków Transatlantyckich w Pradze)
– prof. Artur Wołek (Uniwersytet Ignatianum w Krakowie)
– dr hab. Maciej Zakrzewski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, OMP)
Dyskusja zrealizowana w ramach projektu „Rozwój działalności misyjno-programowej Ośrodka Myśli Politycznej” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.